Tümör günümüzde tıp alanında birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu tedavilerde hasta üzerinde yapılan incelemeler sonucu tümörün yapısı ve büyüklüğüne göre faklılık göstermektedir. Bu tümörler radyoterapi ve kemoterapi cerrahi yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. Fakat cerrahi yöntemlerin bazı durumlarda yan etkileri meydana gelebilmektedir. Yan etkiler kendisini bazen bir anda belli etmeyebilir geniş yelpazeye yayılarak birkaç gün veya hafta içerisinde kendisini gösterebilmektedir. Bu yan etli ilacın tozuna ve tedavinin uzunluğuna göre etki göstermektedir.

Tümör, Herhangi bir hücrenin ya da hücre gruplarının, organizmanın kontrol mekanizmalarının tesirinden çıkıp hızlı ve anormal bir çoğalma ile ortaya çıkan, hızlı ve anormal bir biçimde çoğalma gösteren kitlelerin genel adı Tümördür. Latincede Tümör, ”şişlik” ur anlamına gelir. Tümör, umumi bir tabir olmakla birlikte, tam bir tasnifi yapılmamıştır. Çeşitli açılardan yapılan tasniflerde çeşitli güçlüklerle karşılaşılmıştır.

Alternatif Tıp adı altında tümörü etkisiz hale getirebilen birçok doğal bitkiler de bulunmaktadır. Bu bitkisel tedavi yöntemi ile bilinen bitkiler tümör üzerinde son derece başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Tümöre İyi Gelen Bitkiler

  • Ökse Otu Bitkisi
  • Zakkum
  • Zerdeçal
  • Reish mantarı

Isırgan otu gibi bitkiler beyin tümörü’ne karşı oldukça etkili ve faydalıdır.
Beyin tümörü’ne birçok uzmankar tarafından formülize edilen bitkisel gıda takviyeleri de tedavi olanağı sunmaktadır. Birçok kanser çeşidinde olduğu gibi beyin tümörü hastalığında da etkili sonuçların altına imza atan bitkisel gıda takviyeleri, alternatif tıp adı altında bu hastalığa da bitkisel yöntemlerde tedavi imkanı sunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir